NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR

Bugün bayram… Her bayram kimini hüzün, kimini mutluluk sarar. Her bayram öyledir ki büyüklerden bir söz işitiriz “ nerede o eski bayramlar…”

Bulutsuzluk Özlemini hiç duydunuz mu bilmiyorum, ama şu sözünü mutlaka duymuşsunuzdur “ hiç bir kere hayat bayram olmadı ya da her nefes alışımız bayramdır.” Bu söz aslında mutluluğun bize, bizimle alakalı olduğunu söylüyor. Bayram güzelse sebebi biziz. Size eski bayramların nerede olduğunu söyleyemem, size yeni bayramların da ne getireceğini söyleyemem. Sadece şunu söyleyebilirim ki; bu bayram da tüm ailemi, sevdiklerimi gördüm. Bunun mutluluğuyla güne başladım. Sahip olduğum, hala bana ait olan varlıklar için teşekkür ettim. Eskiden mutlu olmamız şu anımızı daha mutsuz yapmaz. Mutluluk sadece bizimle alakalı bir durum. Bu bayram mutlu değilsek sebebi geçmişte sahip olduğumuz, o eski bayramlar değildir. Biziz ! Arkaya bakarak önünü görmek ne zaman mümkün oldu ? Kapımızı çocuklar çalmıyorsa sebebi aileler değil. Her bayram kaçırılıp ölü bulunan çocuklardır. Yani işin özünde biziz!

Karamsar olmaya, en kötüsünü düşünmeye çok müsait bir toplum haline geldik. Hep kötü daha da kötü olacak inancıyla nasıl iyi daha iyi olabiliriz? Bırakın hayat aksın, bırakın bir sonraki gün olsun, olsun ki öyle endişe duyalım. Bırakın şu eski bayramları, gelin hep birlikte mutlu bir bayram yaşayalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: