MUTLULUĞA GİDEN YOL

Her sabah gözlerimizi yeni bir güne daha açıyoruz. Çoğumuz işte çalışıyor, kimi zaman sevdiklerimize bile vakit ayıramıyoruz. Bazen bir deniz kıyısında ya da çimenlik üzerine uzandığımız  zaman, “ işte bu, mutluluk “ diyoruz. Aslında içimizde bir yerde bir ses yolunda olmadığını söylüyor. İşte içimizi kemiren o ses mutluluktur.

Mutluluk bir tercihtir. Mutluluk kişiseldir. Daha önceki yazılarımda paylaştığım gibi, hayat tercihlerden ibarettir. Kimileri tercihlerini o sesi dinlemeyerek yapar, kimileri ise dinleyerek… Mutluluk sizinle başlar. Önce ben mutlu olmalıyım. Ben mutlu olmazsam, hayatım nasıl mutlu olur ? İçte bir yerde onu bulup dinlemelisiniz. Size parayla sadet olmaz demeyeceğim, olurda. Sizi mutlu etmesi için tutunduklarınız aslında gerçek mutluluk değil. Mutluluk elde edilebilecek bir şey değildir. Tıpkı böbrek,akciğer gibi, doğuştan içinizde olması gereken bir şey.  Tüm yaşamınız boyunca mutluluğunuzu beslersiniz. Bazen farkında olarak, çoğu zamansa farkında olmayarak. Ben size fakir edebiyatı parçalamayacağım! Şu da bi gerçek ki, mutluluğu başka yerlerde aradıkça asla mutlu olamayacaksınız. İnsan oğlu doyumsuzdur. Hep daha fazlasını ister. “ Bir evim olsa sırtım yere gelmez” der. Olay ikinci evden sonra artık dur durak bilmez….

Hayattaki önceliklerimize bakalım. Yemek, giyinme ve barınma. Bunların içinde beş ev iki araba bir de yat yok. Çok samimiyim bunları söylerken; siz mutluluk sebebisiniz. Aradığınız o mutluluk her zaman sizin içinizde. Sadece onu bulmamız, onu dinlememiz gerekiyor. Mutluluğu bulanlardan olmanız dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: