BEN KADININ ETLİSİNİ SEVERİM

Türk toplumunda genel geçer bazı gerçekler vardır. Bu gerçekler arasında halk diliyle “etli, butlu kadın” gibi, hayvansal bir gıdadan bahsedercesine kullanılan bazı terimler vardır.

Yıllarca kadın konuşuldu bu ülkede, hala konuşuluyor… Kadın elbet konuşulmaya değer bir varlıktır, bu şüphe götürmez bir gerçek. Bir erkek arkadaşım bana demişti ki ” bence sizler bir adım öndesiniz, düşünsene kendinden bir tane daha yaratıyorsun. İş görüşmelerinde bile kullanırdım ben olsam.” O gün bu lafına çok gülmüştüm. Şöyle düşününce kendinden bir tane daha yapmak aslında çok geniş bir kavram. Çocuklar zekalarının %90’lık kısımlarını annelerinden alırlar. Burada erkekler değersiz demek istemiyorum. Burada kadınlarda erkekler gibi değerliler diyorum.

Adil olmak mı eşit olmak mı derseniz bence adil olmaktır. Eşitlikse neye göre eşitlik. 90 kilo 185 boyundaki bir erkekle 70 kilo 165 boyundaki erkeğin yemek ihtiyacı aynı mıdır? Bakın cinsiyetleri kıyaslamaya geçmedim bile. Neden sadece insan olarak kabul edip devam edemiyoruz ki? Neden illa bir ayrım olmak zorunda? Sana göre yanlış, ama bana göre doğru. O zaman saygı duy! Çünkü ben öyle yapıyorum. Ben sana saygı duyuyorum. Paçası kısa pembe pantolon giydiğinde, ” erkek adam böyle giyemez!” deyip ağzını burnunu kırmıyorum mesela. Sen sesini yükseltmekten korkmuyorsun,ama kadın öyle mi? Kadın susmalı, durmalı, oturup kalkmasını bilmeli. Kadın yemek yapmayı bilmeliymiş. Neden? Kadınlar aşçı mı?

Kadın erkek eşit olmasına eşit de… Bakalım adil misiniz? Sabah kadın 7.00 da kalkar sofrayı hazırlar, tüm aileyi kahvaltıya çağırır, herkes kalkar sofradan. Kadın evi toplar, mutfağı toplar işe gider. Akşam eve gelir ütüleri yapar, yenilerini makineye atar. Yemek yapar, akşam yemeği biter. Kadın mutfağı toplar, çocukları uyutur. Ertesi güne tekrar yemek yapar. Makineden çıkanları tekrar çamaşırlığa asar duş alır kadın yatar. Şimdi sırada erkek var. Erkek kalkar kadının hazırladığı kahvaltıyı yapar, kadının ütülediği kıyafetleri giyer ve evden çıkar. Erkek eve gelir, üzerini değiştirir salona geçer işten gelen kadının hazırladığı yemeği bekler. Erkek yemek yer. Kadın ev işlerini hallederken erkek televizyon izler ya da dışarı çıkar. Erkek yatağa geçer ve uyur. Şimdi siz söyleyin bakalım adalet mi bu?

Demek istediğim şey, siz kendi işinize bakın. Kimse sana sormuyor kadının etlisini butlusunu. Kadının etlisini severmiş!!! Hadi canım ! Erkek kilolu da olsa gidermiş, kadın bakımlı ve zayıf olmalıymış. “Hemen de sinirlenme canım bak bunlar doğrular erkekler hep böyle düşünür”müşş. Biz kadınlarda insanın zekisini seviyoruz, çünkü biz kadınlar insan seviyoruz. İnsan olduğun zaman sizin gibi düşünenleri de seveceğiz. Bir kadına neyin yakışıp yakışmadığına yalnızca o kadın karar verir. Al sana ufak bir tavsiye Sudoku oyna beynin gelişsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: