BABALAR GÜNÜ İSYANI

Herkesin bildiği üzere bugün babalar günü. Kimi insan bu tarz günleri çok anlamsız ve saçma bulur. “ Babası olmayan insanlar ne olacak?” Derler. Diğer kısımda der ki “ ben babamı her gün seviyorum ama bu özel günde de ona hediye vermek istiyorum.”

Türk toplumunu her zaman çok duygusal bulmuşumdur. Olaylara verdiğimiz tepkiler, en üst düzeydedir genelde. Buna babalar günü de dahildir. Neden bu kadar olumsuzsunuz ki ? Sosyal medyalarınızda babalar gününü kutlayan kişilere neden bu kadar öfke saçıyorsunuz ? “Babanızı bir gün mü hatırlıyorsunuz ? Tüm bir sene boyunca babanıza yapmadığınız kalmıyor bugün mü aklınıza geldi babanız olduğu vs. vs.” Peki ben bir şey sorayım sizlere o zaman bundan sizene?

Yapmayın arkadaşlar yapmayın be ! Bırakın kutlansın analar babalar günü. Babası olmayanları hiç düşünmüyor değiliz elbet. Peki kutlayanlara sorduğunuz gibi onlara şunu soramıyor musunuz “ Sadece babalar gününde mi aklınıza geliyor, hayatta olmadığı ?” Elbette aklında bir annenin bir babanın yokluğu unutulur cinsten değil ama hayat böyle alışıyorsun. Artık çocuk değil bir yetişkin olduğunu hatırlıyorsun. Babanın olmadığını unutmuyorsun, sadece olmadığını kabullenip alışıyorsun…

İnsanların üzüntüsünü elbette anlıyoruz. Yoksa nasıl bu kadar duygusal bir ırk olabilirdik. Empati yapacaksanız iki türlü yapın. Bırakın insanlar babalarıyla resim çekinsin, bırakın babası olmayan insan arkadaşı adına mutlu olsun. Artık bırakın bu kadar kötü olmayı. Gelin iyilerden iyi düşünenlerden olalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: