BAĞIMLILIĞIN HER TÜRLÜSÜ

Bugün sizlere bağımlılığın farklı bir bağımlılıktan bahsedeceğim. Hazır yaz gelmişken sosyallikten kopup oyuna bağlananları konuşalım.

Oyun bağımlılığı, bilgisayar veya mobil cihazlarda uzun süre boyunca sağlıksız biçimde oynanmasıyla ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Tıpkı maddeye olan bir bağımlılık gibi… Oyun elinden alındığında çok aşırı tepkiler veriyorlarmış. Her zaman dediğim gibi ben bir uzman değilim, sizlere yalnızca hayat tecrübelerimi ve bildiklerimi iletirim.

Daha önce benimde bir bağımlılığım vardı. Sigara bağımlısıydım. İçmezsem başıma ağrılar giriyordu. 15 yaşında bir akrabam yüzünden başlamıştım. Suç kesinlikle onun değildi. O suç bana aitti benim tercihimdi. Her bağımlılığın bir sonucu oluyor, ben astım oldum bağımlılığım sonucu. Bazen iyiye gitti durumum bazen kötü, ama en sonunda ben kendimi yönettim sigara beni değil.

Bağımlılığın her türlüsü dedim çünkü her türlüsü aynı. Her türlü kendini tüketir insan. Parasını, zamanını, sağlığını ve sevdiklerini. Elimizdekilerini bırakıp sevdiklerimize kendimize vakit ayıralım. Her şeyden önce kendimizi tüketmeyelim. Tek bağımlılığınız mutluluğunuz olması dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: