NEYE İNANIYORSUN

İnanç tüm insanları bir arada tutan yegane etkendir. İnsanların inançlarına göre yaşarlar. İnanç dediğiniz şey her şey olabilir. Kimi insan dua ederek dertleriyle, üzüntüleriyle baş eder, kimi insan meditasyon ya da totemlerle ben şuna inanıyorum. Biz inandığımız şeye dönüşürüz.

İnanmak başarmanın yarısıdır. Neye inandığınız önemlidir. Hayatınızın endişe ve korkulu gideceğine inanırsanız bilinciniz bunu algılayacak ve ona göre davranacaktır. Hiç düşündünüz mü bazı insanlar hastalıkları yener bazıları ise yenemez. İnsanların sizin bilincinizi etkilemesine izin vermeyin. Pozitif olmayın gerçekçi olun. Hayatınızda elbette zorluklar olacak ama sizler bu zorluklara ” bunu atlatacağım inanıyorum” deyin buna gerçekten inanın. Yıllarca endişe ve kaygı ile bu güne kadar gelebildiniz artık olumsuzlukları yapamamları bir kenara itin. Sizde yapabilirsiniz. Onlar yaptıysa sizde yapabilirsiniz şunu sakın unutmayın size yardım edecek tek kişi sizsiniz. Bu işi tek başınıza yapmalısınız. Kimse inanmanızı sağlayamaz , bunu sağlayacak tek kişi sizsiniz. Her gün tekrar edin “bugünümün güzel geçeceğine inanıyorum. düşüncelerimi ben kontrol ederim, olumsuzlukları düşünmeyi izin vermiyorum”. Bir iş görüşmesine gidecekseniz bunu o görüşme için yapın ” evet bu iş görüşmesinde çok iyi bir performans göstereceğime inanıyorum”.

Siz kimi ararsanız o gelir ayağınıza. Mutluluğu her gün ararsanız o gelir. Endişeyi arasanız o. İnançlarınız düşünceye, düşünceler eyleme, eylemler kadere dönüşür. Bu sizin hayatınızı yönetir işin özünde siz bu hayatı seçmişsinizdir. Tek bir düşünceden büyük bir kadere…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: