ALINMASI GEREKEN ZOR KARARLAR

Uzun bir aradan sonra tekrar yazmaya başlıyorum sizlere. Her yazımı ulusa sesleniş gibi hazırlasam da işin özü yaşadığım ruh halini ve tecrübelerimi sizlerle paylaşıp, sizlerin de gittiğim yola birazda olsa ışık tutmanız diyelim ve bugünkü konumuza devam edelim.

Yoğun ve zorlu bir dönemden geçiyorum. Şoför bir arkadaşım bana demişti ki ” Elif hayat tıpkı bu yollar gibidir, bazen vitesi boşa alır yokuş aşağı bırakırsın araba akar gider ama bazen öyle çetin yokuşlar çıkar ki en usta şoförleri bile zorlar sen o yolda ki acemi şoförsün sadece biraz zaman alacak ama yokuşta öğreneceksin yokuş yukarının zorluğunu.” Söylemesi ona çok kolaydı çünkü o yokuşta arabanın içinde tek olan bendim. Ne zaman yokuş aşağı inecektim… Velhasıl kelam o arkadaşa sıkıntılı olduğu bir dönemde bu sözü dile getirdim o da ” Elif be! Artık yokuş aşağı gidelim he çok sıktı bu yokuş yukarılar.” dedi. Yani şunu çok iyi biliyorum dostlar söyleyene kolay her şey. Özellikle de hayat sizi bir dönüm noktasına hele hele bir karar noktasına getirmişse… Belki tavsiyeler alırsınız olasılıkları hesaplarsınız. Artılar ve eksiler doğrular ve yanlışlar. Doğru bir tanedir arkadaşlar evet sadece bir tanedir, eğer sana göre bana göre doğru başlamışsa suyunuz bulanıyor demektir. Artık netleştirmenizin zamanı gelmiştir.

Hayatta aldığınız hiç bir karardan pişmanlık duymayın. Şu an aklı başında bir insan olmanızı zamanında aldığınız yanlış karar sağladı. Toz pembe bir hayat hayal etmeyin, gerçekçi olun çünkü sorunlar gerçek sizlere hissettirdiği hislerde çok gerçek. Hangi yolu kimlerle birlikte yürüyeceğiniz sizlere bağlıdır ama hava şartları sizlere bağlı değildir. Bu yolculukta hava şartlarının değişimi ile seçtiğiniz o yolun size getirdiklerini ve götürdüklerini görecek verdiğiniz kararın doğruluğunu ve yanlışlığını öğreneceksiniz. Hiç kimse patika bir yolda ilerlerken yağmura yakalanmak istemez. Yanlış yollara girmedikçe doğrularını bulamayız.

Kararlarınızı tek başınıza almalısınız. Bu sizin yanlışınız olacaksa bırakın sizin yanlışınız olsun. Başkasının doğruları ile ilerletmeyin. Sevdiğim bir arkadaşım ” Elif soru işaretleriyle yürüyemezsin, hatta tek bir ünlemle bile ” demişti. Çok doğru arkadaşlar. Grilerle ilerleyemezsiniz. Doğru ya da yanlış hayat sizi ayrım noktasına getirmişse artık bir tarafı seçmek zorundasınız, ne kadar zor olursa olsun. Bir yüzük seçerken bile zorlanır insan karar veremez. Alınması gereken zor kararlar var bu kararları almadıkça hala o noktada bekleyip hangisi doğru diye düşünürken zamanınız akıp gidiyor olacak. Aldığınız kararlardan pişman olmamanız dileğiyle bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: