UMUDUN HER TÜRÜ

Bu yazıma nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Bu sebepten ötürü bu durumu sizlerle paylaşarak başlangıç yapmak istedim. Hayatta çok az şeyden nefret ederim, sanırım bunlardan birisi de umut doku insanlara “boşa umutlanma” demek. Aslında iki kelimelik bir cümlenin altında çok daha fazla anlam yatar, ben de şimdi bunları yazmak istiyorum.

Bir insana “boşa umutlanma” demek “ Çaba gösterme” demektir, yani senin yapmak istediğini ben yapamadım sen de yapama. Benim inancım sana yok, sen yapamazsın. Arkadaşlar kimseye ihtiyacınız yok bu hayatta. O sosyal medya mecralarında gördüğünüz önce anam önce oğlumlara bakmayın. Önce siz arkadaşlar önce ben demelisiniz. Siz mutlu ve huzurlu olmazsanız çevrenizdeki kimseyi mutlu edemezsiniz. Mutluluk en hızlı bulaşan ve yayılan bir virüstür. Bırakın bulaşsın herkese. En çok kendinizi sevin, bencil olun demiyorum. Bakın ben size Polyana olun demiyorum. Ben size gerçekçi olun diyorum.

Siz yeter ki umut edin, istediğiniz olmazsa bile mutlaka güzel şeyler olur. Umuduzu kursağanızda bırakmalarına izin vermeyin. Endişeli olmanıza gerek yok. Sizler öfkeli de olsanız, umutsuz da bir şekilde o çark dönüyor. O çark döndükçe de sizin umudunuzu yitirmenize bir sebep yok.

Kendimden bir örnek vermek istiyorum. Çok istediğim bir iş vardı benim için gerçekten önemli bir işti, ki hala da öyle… Görüşme öncesi hep hayal ettim işe alındığımı ve kariyer basamaklarımda bir adım daha attığımı, çok çok heyecanlıydım evet ama hep umut dolu oldum. Umudumu asla yitirmedim. Olumsuz düşünmedim ve çok istedim. Sizlerin de tahmin ettiği gibi işe kabul edildim. Bunun için moralimi bozmadım. Kimsenin bozmasına da izin vermedim. Neden mi ? Biliyorum biliyorum bu hayata tek geldiniz her zaman tek kalacaksınız. Düşüncelerinizde yalnızsınız hiç kimse sizi sizden daha iyi tanıyamaz ve sizi tanımaya insanların umutlarınızı elinizden almalarına izin vermeyin.

Ne demiş Mavi Gözlü Dev “ Yok öyle umutları yitirip, karanlıkta savrulmak. Unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak…

UMUDUN HER TÜRÜ” için bir yorum

Kendininkini ekle

  1. Her yaz nasıl bir hisle yazılmışsa okuyucuya da az çok onu hissettirir. Kızgınlık, başarmak yolunda mücadele hırsı var sanki sizde. Yolunuza taş koymak isteyen çok olmuştur olucaktır da. Bie söz vardır” meyve veren ağacı taşlarlar” diye. Bu sözün sizin de hayatınız da bir yeri var. Bir işte çalışmak ve başarmak güzel şey lakin nasipten öte yol da yoktur. Her daim umut var olmanız dileğiyle 🍀

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: